Svět knihy Praha 2012

logo

SVĚT KNIHY PRAHA 2011 v číslech

Literární festival v číslech
počet účinkujících: 480 (54 zahraničních)
počet pořadů celkem: 403
počet výstav: 22
počet filmových představení: 38
počet divadelních představení: 7
Veletrh v číslech
počet vystavovatelů: 322
počet stánků: 211
plocha: 3.016 m²
počet registrovaných odborných návštěvníků: 665
počet akreditovaných novinářů: 496 (98 zahraničních)
počet návštěvníků: 38.000
počet zemí a regionů (vystavovatelé a hosté) : 47


Pro zobrazení banneru je potřeba stáhnout flash..

17. mezinárodní knižní veletrh a literární festival
Datum: 12. – 15. května 2011
Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice

Čestný host: Království Saúdské Arábie
Hlavní téma: Literatura arabského světa
Pavilon: Svět e-knih

Otevírací doba

čtvrtek – sobota, 12.-14. května 2011, 9:30 – 19:00
neděle, 15. května 2011, 9:30 – 16:00

Vstupné

Jednodenní vstupné 12. května - 120 Kč
Jednodenní vstupné 13.-14. května - 100 Kč
Jednodenní jednotné vstupné neděle 15. května - 50 Kč
Jednod. vstupné pro děti a mládež 6-18 let, studenty, invalidní osoby, důchodce - 50 Kč
Permanentní průkaz na celý veletrh (12. – 15. 05.) - 200 Kč
Zvýhodnění pro rodiny s dětmi - děti do 15 let v doprovodu obou rodičů zdarma

Spojení na veletrh vám usnadní dopravní mapa

záštita ministra kultury ČR, pana Jiřího Bessera
záštita primátora hl. m. Prahy, pana Bohuslava Svobody

SVĚT KNIHY PRAHA – mezinárodní knižní veletrh a literární festival – letos již posedmnácté

Svět knihy Praha je největším knižním veletrhem v České republice s doprovodným literárním festivalem. Během 4 dní se mohou návštěvníci seznámit s takřka kompletní českou produkcí, především beletrie, ale zároveň i publikační činností například řady univerzitních nakladatelství. Celkem se na veletrhu prezentuje na 500 vystavovatelů z více jak 30 zemí a regionů celého světa.

Svět knihy patří k těm veletrhům, které jsou zaměřeny na vyváženou komerční i kulturní prezentaci. Každý rok tak navštěvují veletrh zástupci z řad odborné veřejnosti - knihkupců, knihovníků, informačních pracovníků, literárních agentů či zástupců nakladatelství i tiskáren.

Veletrh Svět knihy Praha je rovněž velmi populární mezi širokou čtenářskou veřejností – v loňském roce jejich počet dosáhl 40 000. Pořadatelé nabízejí v rámci literárního festivalu celou řadu pořadů - odborných seminářů a konferencí, ale i setkání se spisovateli a autorská čtení, prezentace nakladatelských domů, oceňování edičních a tvůrčích počinů. Součástí doprovodného programu jsou i filmová a divadelní přehlídka Svět knihy ve filmu a Svět knihy na jevišti, kde se prezentují díla inspirovaná literárními předlohami.

Letošní, již 17. ročník se koná od 12. do 15. května v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha – Holešovice. Každoročně se na veletrhu a v rámci literárního festivalu představuje jedna země v pozici čestného hosta. V letošním roce jím bude Království Saúdské Arábie, která chystá velmi výpravnou prezentaci své kultury. Literární festival zahrnuje vybraná témata, jež jsou vybírána s ohledem na atraktivitu a předpokládaný zájem široké čtenářské i nečtenářské veřejnosti a nabízejí programovou inspiraci vystavujícím nakladatelům.
Návštěvníci se tak mohou těšit na tématické pořady o Literatuře arabských zemí, dále na téma Svět e-knih, kde se bude probírat tento nový technologický fenomén. Program se také zaměří na komiksy a již třetím rokem také prezentaci kuchařek – Vaříme s knihou.

Každoročně je na veletrhu udílena řada nejrůznějších cen. V letošním roce to bude poprvé, kdy sami pořadatelé vyhlásili novou literární cenu - Cenu Jiřího Theinera, která je určená zahraniční osobnosti či instituci, která svým počinem nebo dlouhodobým snažením významně přispívá k šíření a propagaci české literatury mimo Českou republiku. Její slavnostní předání proběhne na veletrhu v pátek.

Mezinárodní účast vystavovatelů a zahraničních hostů je z těchto zemí a regionů (47)

Ázerbájdžán, Baskicko, Belgie, Brazílie, Bulharsko, Česká republika, Čína, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Indie, Irák, Irsko, Island, Izrael, Jižní Korea, Katalánsko, Libanon, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Maroko, Mongolsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Saúdská Arábie, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Sýrie, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Taiwan, Tunisko, Turecko, Valonsko – Brusel, Velká Británie, Wales